Mesafeli Satış Sözleşmesi

1.1. SATICI:

Ünvanı: Vibesoo Kozmetik

Adres: Feneryolu mahallesi Eyüp paşa sokak no:8

Telefon: 0850 803 44 44

E Posta: [email protected]

Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 803 44 44

Mersis Numarası:

1.2. Alıcı:

Adı/Soyadı/Ünvanı

Adres :

Telefon:

E Posta:

MADDE 2- KONU

İş bu sözleşmenin konusu, Vibesoo.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri Ürün Adı ve Temel Nitelikleri Adet Ödeme Şekli Satış Bedeli

3.2- Ödeme Şekli : Kredi Kartı ile Peşin İşlem (Tek Çekim)

• Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır

• Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.

• Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

3.3- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

İade Şartları:

A) Kredi Kartına İade Prosedürü

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları ,eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

B) Kapıdan Ödeme ile Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Kapıdan ödeme ile havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek,Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır.) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

3.4- Teslimat Şekli ve Adresi

Teslimat Adresi :

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi :

Paketleme, kargo ve teslim masrafları SATICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti ….. -TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, ALICI’nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

3.5. Hızlı ve Kolay Alışveriş:

Siparişin onaylanması sonrasında, “MÜŞTERİ” sipariş onaylanma ekranında hızlı ve kolay alışveriş bölümünde MÜŞTERİ “ONAY” sekmesini tıklaması ve müşterinin sistemde kayıtlı cep telefonuna gelen SMS doğrulama aktivasyon kodunu, 180 saniye içerisinde sitede yer alan ilgili bölüme girmesi halinde kargo firması, teslimat adresi, ödeme seçim ve bilgilerinin kendi onayıyla müşteri profil bilgileri altında kaydedilerek saklanmasını kabul eder. “MÜŞTERİ’NİN” rızası ile kaydedilen ilgili bilgiler müşterinin profil bilgileri altında saklanacak olup “MÜŞTERİ’NİN” talebi durumunda bu bilgiler istenildiğinde müşteri profilinden çıkartılır.

MADDE 4- CAYMA HAKKI

Tüketici (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan Vibeso.com ‘de yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cayma hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı Aras Kargo olup, Vibesoo.com ‘da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneğinde geri gönderime ilişkin detaylar açıklanmıştır.

Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1- ALICI, Vibesoo.com internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2- The product shall be delivered within 30 days at the latest from the contract date. All responsibility belongs to SELLER until the delivery of the product.

5.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

5.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

5.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.7- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI’ya gönderilmesi zorunludur.

5.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için sözkonusu ürünler SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

5.9- 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 6- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde 2017 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; ilçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 2.400 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.400 Türk Lirası ile 3.610 Türk Lirası arası, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 3.610 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.400 Türk Lirası ile 3.610 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.).

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI : Vibesoo Kozmetik

ALICI :

Tarih : 1.08.2021

MÜŞTERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI:

TARAFLAR, işbu sözleşme süresince edindikleri bilgi/kişisel verileri kendinden beklenecek özen dahilinde ve günün koşullarına uygun surette koruyacağını, 6698 sayılı Kanundan kaynaklı yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getireceğini kabul ve beyan ederler.

Vibesoo Kozmetik , işbu Sözleşme kapsamında edindiği kişisel verilerin korunması ve işlenmesi ile ilgili ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundan (“Kanun”) kaynaklı gerekli tedbirleri alacaktır.

İşbu sözleşme gereği, Vibesoo Kozmetik MÜŞTERİSİ tarafından temin edilerek Vibesoo Kozmetik ile paylaşılan bilgi/verilerin hukuka uygun şekilde temin edilerek işlenmesinden, aktarılmasından veri/bilgilerin güncelliğinden Vibesoo Kozmetik sorumludur.

İşbu sözleşme gereği Vibesoo Kozmetik, MÜŞTERİSİ tarafından temin edilerek Vibesoo Kozmetik ile paylaşılan bilgi/verilerin Vibesoo Kozmetik ortak, yetkili veya çalışanları ya da bunlarla bağlantılı kişi /kişilerce 3. kişilere hukuka aykırı surette aktarılması, depolanması, yedeklenmesi, işlenmesinden Vibesoo Kozmetik sorumludur.

Vibesoo Kozmetik işbu sözleşme kapsamında kendisiyle paylaşılan veri/bilgileri hukuka uygun şekilde ilgili kuruluşlara ve ayrıca kanuni mercilerle paylaşabilir. Vibesoo Kozmetik hizmetin işleyişi için ve amacı-fonksiyonu gereği, MÜŞTERİSİ tarafından herhangi bir surette verilen ve/veya Vibesoo Kozmetik işyerlerinden otomatik ve otomatik olmayan yollarla edinilen mevcut-yeni bilgileri

( isim-soyad, satın aldıkları ürün ve diğer ürünlere ilişkin alışveriş bilgileri, zevk ve beğenileri, cep telefonu no.ları, reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri, mail adresleri ve lokasyonu-konumu vb.leri dahil) her türlü Kullanıcı işlemlerinin ve uygulamalarının yapılması için, Vibesoo Kozmetik ve anlaşmalı Vibesoo Kozmetik İşyerleri  ile iş ortakları- tedarikçilerinde Vibesoo Kozmetik MÜŞTERİSİ ve Vibesoo Kozmetik, MÜŞTERİ ve PERSONELİNE özel/avantajlı muhtelif ürün-hizmetlerin sağlanması, böylece Kullanıcılara Vibesoo Kozmetik Kampanyaları‘nın duyuruları başta olmak üzere her türlü bilgilendirme, reklam-tanıtım, promosyon, satış, pazarlama, kredi kartı ve üyelik uygulamaları yapılması için ve yine belirtilen çerçevede ve amaçlar ile Kullanıcılar‘a Vibesoo Kozmetik üzerinden ve/veya haricen kısa mesaj (SMS), anlık bildirim, e-mail, otomatik makinelerden arama, telefonla arama, bluetooth, beacon, kablosuz ağlar vb. ile yapılacak ticari elektronik ileti ve diğer ileti gönderimleri Vibesoo Kozmetik İşyerleri ile halefleri ve yurt içindeki-dışındaki

servis-hizmet sağlayıcıları nezdinde ilgili yasaların öngördüğü azami süreleri aşmamak üzere kayda alınır, temin edilir, devralınır, basılı/manyetik arşivlerde saklanır, birleştirilir, sınıflandırılır, gerekli görülen hallerde güncellenir, yeniden düzenlenir, yurt içinde ve dışına aktarılır, transfer edilir, paylaşılır, kullanılır ve yasalarda öngörülen sair suretlerle işlenir.

Vibesoo Kozmetik tarafından işbu sözleşmeye konu hizmetin sunulması sırasında verilen özel olarak verilen şifre/güvenlik anahtarı, kullanıcı adı, üye kodu, gibi hizmetten faydalanmayı sağlayan her türlü, yetkisiz kişilerle paylaşılmamasından Vibesoo Kozmetik öncelikle sorumludur.

Vibesoo Kozmetik MÜŞTERİSİ, Vibesoo Kozmetik tarafından işbu sözleşme kapsamında hizmetin sunulabilmesi bildirilen her bir kullanıcıya özel olarak verilen şifre/güvenlik anahtarı, kullanıcı adı, üye kodu, gibi her türlü verinin 6698 sayılı Kişisel verilerin Korunması Kanunu olmak üzere hukuka aykırı olarak, 3. kişilerle paylaşılmasından dolayı oluşan/oluşabilecek zararlardan Vibesoo Kozmetik sorumlu tutulamaz. İşbu halde Vibesoo Kozmetik’in tek yükümlülüğü verinin sistemdeki kayıtları talep edilmesi halinde resmi kurumlarla paylaşılmasından ibarettir.

TARAFLAR, işbu sözleşme kapsamında edindikleri kişisel verileri, kendilerinin bağlı ve/veya iştirak halinde olduğu yurtiçi/yurtdışında bulunan kişi/kurumlarla paylaşması halinde 6698 sayılı kanundan kaynaklı hak ve yükümlülüklerin her bir kişinin üzerinde olduğunu kabul ve beyan ederler.